مردی كه صاحب شهاب سنگ ۴ میلیارد ساله بود و نمی دانست

مردی كه صاحب شهاب سنگ ۴ میلیارد ساله بود و نمی دانست نیو وبلاگ: دیوید هول یك سنگ یافته بود كه ابتدا خیال می كرد حاوی طلا است، اما هر كاری می كرد نمی توانست آنرا بشكند. تا اینكه در نهایت كلافه شد و آنرا به موزه برد تا بفهمد این سنگ از چه چیزی ساخته شده و فهمید كه صاحب یك شهاب سنگ 4.6 میلیارد ساله بوده است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، مردی به نام "دیوید هول" در سال ۲۰۱۵ در پارك منطقه ای مری بورو در نزدیكی ملبورن استرالیا یك سنگ بی نظیر و منحصر به فرد پیدا كرد و با تصور اینكه ممكنست یك سنگ طلا باشد و داخلش طلا داشته باشد، آنرا با خودش به خانه برد تا دریابد كه چرا هر كاری با آن می كند، نمی شكند.
در نهایت بعد از چند سال نگه داری از آن، تصمیم گرفت آنرا به موزه ملبورن ببرد تا ببیند این سنگ خاص از چه ساخته شده است.
"درموت هنری" زمین شناس موزه ملبورن می گوید: من سنگ های زیادی را دیده بودم كه مردم فكر می كردند شهاب سنگ هستند و در اغلب موارد ما به آنها می گفتیم گرفتار اشتباه شده اند و صاحب شهاب سنگ نشده اند.
وی ادامه داد: در ۳۷ سال كار در این موزه فقط دو سنگ تابحال بعنوان شهاب سنگ شناسایی شده اند.
معلوم شد كه سنگ "دیوید" یك شهاب سنگ با قدمت شوكه كننده ۴.۶ میلیارد سال است!
حالا پژوهشگران در حال كاوش روی این سنگ هستند تا ببینند كه چه چیزی می تواند در مورد فضا به آنها بگوید.
"هنری" به رسانه ها اظهار داشت: شهاب سنگ ها ارزان ترین شكل كاوش فضایی را فراهم می كنند. آنها به ما سرنخ هایی در مورد سن، شكل گیری و شیمی منظومه شمسی همچون سیاره زمین فراهم می كنند.
وی ادامه داد: شهاب سنگ ها به ما نشان می دهند كه ستاره ها چگونه تشكیل می شوند و چگونه به ایجاد عناصر در جدول تناوبی كمك كرده اند. همین طور بعضی از شهاب سنگ های نادر حاوی مولكول هایی مانند اسیدهای آمینه هستند كه مولكول های فراهم كننده حیات روی زمین هستند.
سنگ "دیوید" دارای اندازه ۳۸.۵ در ۱۴.۵ در ۱۴.۵ سانتیمتر است و ۱۷ كیلوگرم وزن دارد. این یك شهاب سنگ بسیار نادر است و یكی از ۱۷ شهاب سنگی است كه تابحال در ایالت ویكتوریای استرالیا ثبت شده است.
این سنگ همین طور پس از یك شهاب سنگ ۵۵ كیلوگرمی كه در سال ۲۰۰۳ پیدا شد، دومین شهاب سنگ بزرگی است كه كشف شده است.
منبع:

1398/10/08
20:24:36
5.0 / 5
4424
تگهای خبر: پژوهش , پژوهشگر , سیاره , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی