طراحی پروتئین با عملكرد خاص از روی زخم!

طراحی پروتئین با عملكرد خاص از روی زخم! به گزارش نیو وبلاگ دانشمندان آمریكایی اعلام نموده اند بعد از سال ها تلاش الان می توانند پروتئین های جدید كه عملكردهای خاصی دارند را از روی زخم سطحی طراحی نمایند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، پروتئین ها ماشین های مولكولی هستند كه همه موجودات زنده را به جنب و جوش در می آورند چونكه آنها جلوی عفونت های كشنده را می گیرند و سلول های صدمه دیده را بازسازی می كنند و انرژی خورشید را جذب می كنند. از آنجائیكه درك اساسی ما در مورد نحوه عملكرد پروتئین ها تابحال همانند یك معما برایمان بوده است، انسان ها تنها با اصلاح مواردی كه در طبیعت رخ می دهد می توانند قدرت پروتئین ها را مهار كنند. ماشین مولكولی(Molecular machine) دسته ای از مواد بیولوژیكی با اندازه های مولكولی و نانومتری هستند، كه در اثر خودآرایی و كنار هم قرار گیری ذره به ذره مواد به وجود می آیند.
این شروع تغییر است. دانشمندان "دانشگاه واشنگتن" به تازگی اظهار كرده اند حالا می توانند با گذشت چندین دهه از تحقیقات اساسی، ظهور محاسبات ارزان و انقلاب ژنومیك در خواندن و نوشتن دی. ان. ای، پروتئین هایی با عملكردهای خاص را از روی زخم سطحی طراحی نمایند.
"دیوید بیكر"(David Baker) استاد بیوشیمی و مدیر موسسه طراحی پروتئین "دانشگاه واشنگتن"(University of Washington) طی این مطالعه در مورد چگونگی پیشبینی فرآیندهای الگوریتمی نظیر طراحی "د نووو"(de novo) ساختار پروتئین، مكانیسم های تاشو پروتئین و عملكرد پروتئین جدید گفته است.
هم اكنون طراحی پروتئین محاسباتی برای ایجاد پروتئین با ساختارهای جدید با استفاده از پیشبینی ساختار تكراری و خصوصیات ساختار تجربی مورد استفاده قرار می گیرد. این نتایج نشان داده است كه پروتئین های جدید كه توسط ژن های مصنوعی رمزگذاری می شوند، می توانند در كامپیوتر هایی كه دقت آنها بسیار بالا و در سطح اتمی است، طراحی شوند.
در آوریل 2019، موسسه طراحی پروتئین ها(IPD) بعنوان بخشی از پروژه" آدیشس"(Audacious) كه جانشین جایزه TED است، انتخاب شدند. در نتیجه موسسه طراحی پروتئین ها حالا در حال گسترش تحقیقات خود در زمینه طراحی واكسن، توسعه دارو برای اهداف مختلف درمانی و توسعه درمان های هوشمند و نانوموادهای نسل آینده و موارد دیگر است.1398/11/20
13:37:46
5.0 / 5
3837
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی