با تلاش پژوهشگران آمریكایی صورت می گیرد

شناسایی پروتئین اصلی كروناویروس با كمك نوعی آزمایش پادتن

شناسایی پروتئین اصلی كروناویروس با كمك نوعی آزمایش پادتن به گزارش نیو وبلاگ پژوهشگران آمریكایی، نوعی آزمایش پادتن عرضه كرده اند كه می تواند یك پروتئین مهم مربوط به كروناویروس را مشخص نماید.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، تاکنون چندین نوع آزمایش برای شناسایی ماده ژنتیکی کروناویروس ابداع شده اند اما این آزمایش ها فقط می توانند امکان تشخیص ویروس را هنگام داشتن عفونت حاد فراهم نمایند.
احتیاج به آزمایش پادتن یا سرولوژی، برای درک واکنش پادتن بدن افراد نسبت به ویروس به شدت احساس می شود.
پژوهش جدیدی که در "مدرسه پزشکی آیکان در مانت ساینای"(ISMMS) انجام شده است، روش مرحله به مرحله ای را عرضه می دهد که با جزئیات مورد نیاز پژوهشگران همراه می باشد. این روش، به واسطه بیان بخش های یک پروتئین اصلی کروناویروس صورت می گیرد که می تواند وجود پادتن های ضد ویروس را در آزمایش های خون مشخص نماید.
بررسی های حوزه سرولوژی می توانند افراد مبتلا را در هر مرحله ای که باشند، شناسایی کند و همینطور به شناسایی افرادی بپردازد که امکان ایمن بودن آنها وجود دارد و ناقل ویروس نیستند. بدین ترتیب کسانی که ایمن هستند، می توانند به مراقبت از بیمارانی بپردازند که کمترین خطر را برای آنها به همراه دارند.
این پژوهش، در مجله "Current Protocols in Microbiology" به چاپ رسید.1399/02/06
23:27:59
5.0 / 5
2424
تگهای خبر: پزشكی , پژوهش , پژوهشگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی