قرارداد 150 میلیون دلاری آژانس فضایی پنتاگون با اسپیس ایكس

قرارداد 150 میلیون دلاری آژانس فضایی پنتاگون با اسپیس ایكس نیو وبلاگ: شرکت فضایی ˮاسپیس ایکسˮ برنده قرارداد پرتاب چندین ماهواره برای آژانس فضایی پنتاگون شده است که ارزش این قرارداد 150 میلیون دلار گزارش شده است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت فضایی "اسپیس ایکس"(SpaceX) از سال ۲۰۲۲ چندین ماهواره را برای آژانس فضایی پنتاگون موسوم به "آژانس توسعه فضایی" به فضا پرتاب می کند.
ارزش تقریبی این قرارداد ۱۵۰.۴ میلیون دلار تخمین زده شده است.
ماهواره هایی که بواسطه این قرارداد به فضا پرتاب می شوند انواع و موارد استفاده مختلف و اندازه های متفاوتی خواهند داشت.
لازم به ذکر است که ۲۰ ماهواره رله یا ایستگاه تقویتی ارتباطات هستند که برای ارتباطات نظامی و دفاعی استفاده می شوند. هشت مورد دیگر نیز بعنوان ماهواره های تشخیص و هشدار دهنده پرتاب موشک استفاده می شوند.
مقرر است این پرتاب ها از پایگاه هوایی "واندنبرگ" واقع در کالیفرنیا انجام شوند.
این مزایده به دنبال درخواست "آژانس توسعه فضایی" برای ارسال پیشنهادات در ۶ اکتبر سال ۲۰۲۰ شروع شد و الان شرکت "اسپیس ایکس" برنده این مزایده اعلام شده است.
باتوجه به اسناد پیشنهادات و مانند بیشتر انتخاب ها برای قراردادهای دولتی، برنده برمبنای بهترین قیمت پیشنهادی برگزیده شد. البته این همیشه به این معنا نیست که قرارداد به ارزان ترین پیشنهاد دهنده می رسد، بلکه معیارهایی مانند زمان بندی، نرخ موفقیت در ماموریت ها و سایر شاخصهای عملکردی در نظر گرفته می شوند.
شرکت "اسپیس ایکس" هم اکنون تقریباً ۲۰ پرتاب را برای سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی نموده است و این قرارداد جدید نشان میدهد که این شرکت در سال های آتی رشد شایان توجهی خواهد داشت.
منبع:

1399/10/13
23:21:35
0.0 / 5
1073
تگهای خبر: فضا , ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی