وزیر كشور در بازدید از سازمان شهرداری ها و دهیاری ها مطرح كرد:

ضرورت نظارت دقیق بر نحوه هزینه کرد کمک دولت به شهرداری ها و دهیاری ها

ضرورت نظارت دقیق بر نحوه هزینه کرد کمک دولت به شهرداری ها و دهیاری ها به گزارش نیو وبلاگ وزیر کشور با اعلان اینکه سازمان شهرداری ها و دهیاری ها باید سازمانی در خدمت مردم و برای رضایت مردم باشد، اظهار داشت: باید نتیجه کار این سازمان در ارتقای خدمات رسانی به شهروندان در شهرها و روستاهای کشور دیده و لمس شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی امروز یکشنبه در بازدید کاری از سازمان شهرداری و دهیاری های سراسر کشور با تاکید بر این مساله که مهم ترین و اولویت دارترین مساله و خواسته در کشور، افزایش خدمات رسانی در ابعاد مختلف، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به مردم عزیز کشورمان است، اظهار داشت: سازمان شهرداری ها و دهیاری ها باتوجه به ظرفیت نظارتی و جلب همکاری شهرداری ها و دهیاری ها در مناطق مختلف کشور، می تواند سهم و نقش پررنگی در ارتقای خدمات رسانی در کل کشور داشته باشد.
وی با اعلان اینکه مسائلی نظیر کمک به توسعه حمل و نقل عمومی، بسیج ظرفیت ها برای جهش در ساماندهی مدیریت پسماندها و تحول در روندهای برنامه ریزی شهری همچون وظایف و ماموریت های سازمان است؛ اشاره کرد: حل و پیشبرد این مسائل می تواند به سهم خود کمک بزرگی در حل مشکلات فعلی شهری نماید.
وزیر کشور اظهار داشت: نظارت صحیح، دقیق و شفاف بر عملکرد شهرداری ها و دهیاری ها همچون انتظارات از این سازمان است و برخی نگاه های منفی نسبت به عملکرد نهادهای شهری و روستائی با شفاف سازی عملکرد این نهادها اصلاح و واقع بینانه می شود.
ضرورت احصاء مشکلات و کاستی های اصلی موجود در عرصه های کاری شهرداری ها و دهیاری ها و پیگیری رفع آنها بوسیله همکاری و همفکری با سایر وزاتخانه ها و دستگاهها از دیگر موارد مورد تاکید وزیر کشور بود.
وحیدی اضافه کرد: باتوجه به مسئولیت خطیر شهرداران و دهیاران در شهرها و روستاهای کشور، ارتقای آموزش های حرفه ای و کاربردی مدیران، ضرروت دارد و می طلبد این مهم بصورت جدی پیگیری و تحقق یابد.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: ضرورت برنامه ریزی بمنظور تامین تجهیزات و ماشین آلات موردنیاز شهرداری ها و دهیاری ها با اولویت بهره گیری از ظرفیت های موجود در شرکت های داخلی بایستی در دستور کار قرار گیرد.
وحیدی همین طور بر نظارت صحیح و اصولی بر نحوه هزینه کرد منابع مالی و اعتبارات شهرداری ها و دهیاری ها و اختصاص کامل اعتبارات به پروژه های تعریف شده و همین طور اتخاذ تدابیری برای جذب سرمایه های داخلی و خارجی بمنظور اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی مدیریت شهری اصرار کرد.
وی با اشاره به ضرورت تکریم و قدردانی از کارگران خدوم و زحمتکش شهرداری ها در پروسه خدمات رسانی به شهروندان، اظهار داشت: کارگران بخش های مختلف خدمات شهری و رفتگران شهری که بی ادعا در راه خدمت به مردم و شهر هستند؛ باارزش و شایسته تکریم هستند.


منبع:

1400/06/14
21:50:07
0.0 / 5
409
تگهای خبر: اقتصاد , پروژه , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی