وقتی هوش مصنوعی، تركیبات ضد پیری را كشف می كند!

وقتی هوش مصنوعی، تركیبات ضد پیری را كشف می كند! پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود، یک مدل هوش مصنوعی ابداع نموده اند که می تواند به شناسایی ترکیبات ضد پیری بپردازد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از فلیپبرد، پژوهشگران "دانشگاه سوری" (University of Surrey) انگلستان، یک مدل هوش مصنوعی ابداع نموده اند که ترکیبات شیمیایی ضد پیری را شناسایی می کند و راه را برای عرضه داروهایی هموار می سازد که طول عمر را می افزایند.
این گروه پژوهشی برپایه اطلاعات به دست آمده از پایگاه داده معروف به "DrugAge"، یک مدل یادگیری ماشینی ساختند که پیشبینی می کند آیا یک ترکیب می تواند عمر کرم الگانس را افزایش دهد. کرم الگانس، کرم شفافی است که متابولیسمی مشابه متابولیسم انسان دارد. کم بودن طول عمر این کرم به پژوهشگران امکان داد تا تأثیر ترکیبات شیمیایی را ببینند.
هوش مصنوعی، سه ترکیب را جدا کرد که امکان افزایش طول عمر کرم الگانس را تا ۸۰ درصد بالا می برد. این ترکیب ها عبارتند از: "زردینه ها" (Flavonoids) که رنگدانه های آنتی اکسیدانی موجود در گیاهان هستند و به سلامت قلب و عروق کمک می کنند. اسیدهای چرب مانند امگا۳ و ترکیبات معروف به "Organooxygen"
"سوفیا کاپسیانی" (Sofia Kapsiani)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: پیری در پزشکی جدید، بعنوان مجموعه ای از بیماری ها شناخته می شود و ما می توانیم ابزارهای جهان دیجیتال همچون هوش مصنوعی را به کار بگیریم تا به کاهش سرعت پیری و یا محافظت در مقابل آن کمک نماییم. پژوهش ما، توانایی هوش مصنوعی را برای کمک کردن به شناسایی ترکیباتی نشان داده است که خصوصیت ضد پیری دارند.
"برندان هاولین" (Brendan Howlin)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: این پژوهش، قدرت و ظرفیت هوش مصنوعی را برای ایجاد مزایای قابل توجه در سلامتی انسان نشان داده است.
این پژوهش، در مجله "Scientific Reports" به چاپ رسید.
منبع:

1400/05/03
12:52:37
0.0 / 5
264
تگهای خبر: اطلاعات , پروژه , پزشكی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی