در جلسه كمیته تخصصی كرونا؛

مخبر: تأثیر واکسیناسیون بر کاهش شهرهای قرمز و آمار مرگ و میر مشهود است

مخبر: تأثیر واکسیناسیون بر کاهش شهرهای قرمز و آمار مرگ و میر مشهود است به گزارش نیو وبلاگ معاون اول رئیس جمهوری بر ادامه روند واکسیناسیون عمومی در کشور اصرار کرد و اظهار داشت: تأثیر واکسیناسیون بر کاهش شهرهای قرمز و آمار مرگ و میر مشهود است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا روز چهارشنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهوری انجام شد.
محمد مخبر در این نشست با اشاره به گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص افزایش آمار واکسیناسیون در کشور، اظهار داشت: با تلاش تمام دستگاه های دولتی و وزارتخانه های مربوطه آمار واکسیناسیون در ایران بخوبی پیش می رود تا جایی که تأثیر پوشش واکسیناسیون بر کاهش شهرهای قرمز و آمار مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا در کشور مشهود است.
معاون اول رئیس جمهوری گفت: با کوشش های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کادر درمان و همین طور پوشش گسترده واکسیناسیون، وضعیت ابتلا، بستری و فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا در کشور سیر نزولی دارد.
مخبر تاکید کرد: باید با ادامه واکسیناسیون در کشور و همین طور رعایت پروتکلهای بهداشتی اجازه ندهیم دستاوردهای کشور در ماه های اخیر در حوزه مقابله با بیماری کرونا از بین برود.
در این جلسه که رئیس دفتر رئیس جمهوری، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان تعدادی از دستگاه های دولتی حضور داشتند، گزارش هایی از وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ادارات، صنوف و حمل و نقل کشور، روند پوشش سراسری واکسیناسیون و میزان واردات واکسن خارجی و تولید داخل ارائه شد.
بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همین طور در این نشست گزارشی از برآوردهای نیاز کشور برای واکسیناسیون با پوشش صد در صد جمعیت کشور و پوشش واکسیناسیون به تفکیک گروههای سنی خصوصاً بین طلاب، دانشجویان و دانش آموزان ارائه کرد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست با اشاره به آمار تزریق دوز اول واکسن کرونا به بالای ۷۲ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال و پوشش صددرصدی واکسیناسیون کارکنان وزارت آموزش و پرورش، اشاره کرد: وزارت آموزش و پرورش طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برای بازگشایی مدارس در مقطع متوسطه اقدامات و ترتیبات لازم را انجام داده است.
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گزارشی از نظرسنجی ها درباره میزان بالای موافقت والدین برای بازگشایی مدارس و تزریق واکسن کرونا به دانش آموزان، موافقت مردم برای ایجاد محدودیت های اجتماعی برای افرادی که واکسن کرونا تزریق نکرده اند و همین طور افزایش استقبال مردم برای واکسیناسیون در کشور ارائه کرد.
در ادامه این جلسه نیز وزارتخانه های کشور و راه و شهرسازی گزارشی از مدیریت هوشمند کرونا در میان اصناف، ادارات و حمل و نقل عمومی و راه اندازی سامانه مدیریت هوشمند مقابله با بیماری کرونا ارائه و بر ضرورت نظارت و همکاری تمام دستگاهای دولتی و وزارتخانه های مربوطه بر چگونگی رعایت دستورالعمل های بهداشتی و نحوه ارائه خدمات به مردم در طرح مدیریت هوشمند کرونا تاکید نمودند.


منبع:

1400/08/05
20:05:48
0.0 / 5
686
تگهای خبر: پزشكی , خدمات , درمان , دستاورد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی